ابدال...

آیت الله بهجت (ره) و آیت الله وحید نقل کردند که:

شخصی به نام شیخ غلامرضا کسائی، خادم مدرسه ای بود در تبریز، و دارای اخلاقی بسیار نیک نسبت به طلاب بود. (انسان وارسته ای بود و خدمتگذاری صادق برای سربازان امام عصر (عج)) یکی از طلبه ها می گوید:

شبی از اتاق بیرون آمدم دیدم اتاق کوچک این خادم نوری دارد که روشنایی آن غیر از نور مدرسه است. جلو رفتم و فهمیدم با شخصی حرف می زند. صدای خادم را می شنیدم ولی صدای طرف مقابل را نمی شنیدم. بعد از مدتی نور تمام شد. من جلو رفتم و در زدم. پرسید: چه کار داری؟ گفتم: چه کسی اینجا بود؟ چیزی نگفت. گفتم: یا بگو و یا فریاد می زنم و همه طلبه ها را جمع می کنم! کمی فکر کرد و با این که خیلی کم حرف بود گفت: می گویم ولی قول بده که تا روز جمعه به کسی نگویی. قول دادم. او گفت: یکی از ابدال در روز حمعه می میرد و ایشان به من فرمود که: می خواهیم تو را به جای او قرار دهیم؛ روز جمعه آماده باش. (توضیح نداد که حضرت خودشان آمدند و فرمودند یا واسطه ای فرستادند) این طلبه می گوید: آن شب شب چهارشنبه بود. روز چهارشنبه و پنج شنبه مراقبش بودم، دیدم خیلی عادی رفتار کرد تا روز جمعه شد. از فجر جمعه به طور جدی مراقبش بودم. دیدم کارهایش معمولی است. ساعت ده صبح لباس ها و کفش هایش را شست، سپس وضو گرفت. نزدیک ظهر دفعتا غیب شد! من ناگهان داد زدم و همه طلبه ها جمع شدند. گفتم: شیخ غلامرضا چه شد؟ گفتند: حتما بیرون رفته و بر می گردد. گفتم: نه، او رفت که رفت؛ و سپس ماجرا را تعریف کردم.

(حدیث وصال، صفحه 120/ به نقل از: فصلنامه انتظار، جلد 2 صفحه 64)

_______________________________________________

از روایات و کلام علما استفاده می شود که 30 تن از یاران خاص حضرت مهدی (عج) هستند که همواره در خدمت آن حضرت به سر می برند. هر یک از آنان که از دنیا برود، فرد شایسته دیگری جانشین او می شود. امام صادق (ع) فرمودند:

"به ناچار صاحب این امر غیبت می کند؛ و به ناچار در زمان غیبتش گوشه گیری می کند؛ و چه خوب جایگاهی است مدینه (گویا آن حضرت در ایام غیبت غالبا در مدینه و اطراف آن می باشد) و با وجود 30 نفر هیچ گونه وحشتی نخواهد بود."

(اصول کافی، کتاب الحجه، باب: در امر غیبت، حدیث 16) 

 

هر کجا بنگری دمد نرگس

هر کجا بگذری برآید ماه...

 اللهم عجل لولیک الفرج

/ 3 نظر / 37 بازدید
امیدوار

تمام تلخی های دنیا برایم شیرین می شود وقتی یادم می آید تو خواهی آمد....

عطرحضور

روز میلاد امام انس و جان آمد خوش آمد موسم شور و سرور شیعیان آمد خوش آمد گشته از دامان نرجس غنچه ای زیبا شکوفا روشن از رخسار او شد چشم حیدر قلب زهرا... ولادت امام زمان رو بهتون تبریک میگم.

سیدعلی انتظار

بسم الله ان الصباح الظهور القریب. برگی از دل نوشته هایم: حریم ها پر کشیده ، احترام رفته به باد فنا ، صحبت از رابطه ها، نفرت برانگیزه و آدم داغ می کنه و می سوزه! همچنان از منتظرانم ...