اهانت به عزاداری، دشمنی با اهل بیت (ع) است!

عبدالله بن حمّاد بصری می گوید: ... امام صادق (ع) فرمودند:

«به من خبر رسیده که گروهی از اهالی کوفه و عده ای غیر از آنان به همراه زنانی که بر حسین (ع) گریه و زاری می کردند به زیارت آن حضرت رفته اند، و این زیارت در نیمه شعبان بوده است. عده ای از آنان قرائت قرآن می کرده اند و گروهی حوادث کربلا را برای دیگران بازگو می کرده اند و جماعتی به گریه و ناله مشغول بوده اند و برخی هم مرثیه و شعر می خوانده اند.»

عرض کردم: بله فدایت شوم، من شاهد برخی از این وقایعی که می فرمایید بوده ام. حضرت فرمودند:

«شکر می کنم خدایی را که در بین مردم کسانی را قرار داد که به سوی ما می آیند و ما را مدح می کنند و برای ما مرثیه می خوانند؛ و دشمن ما را کسانی قرار داد که آن مردم را مورد طعن و سرزنش قرار می دهند -بعضی از این دشمنان از نزدیکان ما هستند و برخی دیگر از بیگانگانند- این دشمنان، آن مردم (عزادار) را هلاک می کنند و اعمالشان را زشت و نا پسند می شمرند.»

(کامل الزیارات، باب108 حدیث1)

امام زمان (عج) پر شور ترین عزادار عالَم:

علامه سید بحرالعلوم روز عاشورایی با عده ای از طلاب از کربلا به استقبال دسته سینه زنی طُوَیریج می روند، ناگهان طلاب می بینند مرحوم سید بحرالعلوم با آن عظمت و مقام شامخ علمی، عمامه و عبا و قبا و عصا را کنار انداخت و مثل سایر سینه زن ها لخت شده و خود را میان عزاداران و سینه زنان انداخت و به سر و سینه می زند.

طلابی که با ایشان به استقبال آمده بودند هر چه می کنند که مانع از آن همه احساسات پاک و ابراز محبت بشوند مؤثر واقع نمی گردد. بالأخره عده ای از طلاب برای حفظ سید بحرالعلوم اطراف ایشان را می گیرند که مبادا زیر دست بیفتد و ناراحت شود، تا اینکه بعد از اتمام برنامه سینه زنی بعضی از خواص از آن بزرگوار می پرسند: چگونه شد که شما بی اختیار وارد دسته سینه زنی شدید و آن گونه به عزاداری مشغول شدید؟

مرحوم سید فرمود:

«وقتی به دسته سینه زنی رسیدم دیدم حضرت بقیه الله (عج) با سر و پای برهنه میان سینه زن ها به سر و سینه می زنند و گریه می کنند. من نتوانستم طاقت بیاورم لذا از خود بی خود شدم و در خدمت آن حضرت به سینه زنی و عزاداری مشغول شدم.»

(عنایات حضرت بقیه الله (عج) به آثار امام حسین (ع)، صفحه 86؛ تألیف: محمد رضا باقی اصفهانی)

 

روزه هجر تو از پای بیانداخت مرا

کی شود با رطب وصل تو افطار کنم...؟!

اللهم عجل لولیک الفرج 

/ 5 نظر / 84 بازدید
عطرحضور

سلام علیکم باپست(بی حرمتی هادر شب قدر))منتظرنظرات باارزشتون هستم یاعلی[گل]

یا امام زمان ....

شکسته بال

قلمت پُر توان رفـیق [بغل]

مریم

با اجازه لینکتون کردم

مریم

گاهی خدا آن قدر صدایت را دوست دارد که سکوت میکند تا تو بارها بگویی خدای من . . .