گریه امام

یکی از عاشقان و دلباختگان امام زمان (عج) مرحوم آقای «قدرت الله لطیفی نَسَب» بود که در سال 1386 شمسی دار فانی را وداع گفته و در حرم حضرت معصومه (س) مدفون گردید. در عظمت شخصیت ایشان همین بس که مرجع بزرگوار تقلید آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پیام تسلیتی که به مناسبت رحلت این مرحوم به بیت ایشان فرستادند فرمودند:

«مقام ایشان را با امثال جناب عثمان بن سعید (اولین نائب خاص امام زمان (عج)) می شود قیاس کرد؛ و با از دست دادن ایشان کسی جای خالی او را نمی تواند پر کند. من از تسلّط بر نفس ایشان خیلی متعجب هستم و از ایشان اسراری در سینه من هست که نمی توانم برای کسی بازگو کنم.»

(راه وصال، صفحه127؛ تألیف: مرتضی لطیفی نَسَب)

این مرد بزرگ، تشرّفی قابل تأمل و جانسوز را بدین شرح تعریف می کند:

یکی از بندگان صالح خدا و از دوستان و شیعیان مخلص حضرت صاحب الزمان (عج) که چندی پیش به محضر مقدس آقا شرفیاب شده بود نقل می کرد:

به حدّی وجود مقدس آقا –سلام الله علیه- را افسرده و ناراحت دیدم که همین طور از چشمان مبارکشان اشک جاری بود و از شیعیان و دوستانشان گله مند بودند که:

«چرا این قدر در حق ما جفا و کوتاهی می کنند و برای ما دعا نمی کنند؟

در صورتی که اگر شیعیان و محبّان ما با اخلاص، دعا و استغاثه کرده و از خداوند طلب فرج کنند، خداوند به آن ها فرج داده و از این گرفتاری روز افزونِ دنیا آن ها را نجات می دهد؛ ولی افسوس که این ها در دعا کردن کوتاهی می کنند.»

(راه وصال، صفحه134)

همچنین مرحوم آقای لطیفی نَسَب می گوید:

«اگر شیعیانِ شیفته و منتظرانِ دلباخته در طول قرون و اعصار احساس اضطرار می کردند و به صورت دسته جمعی به درگاه خدای روی می آوردند و فرج آن حضرت را از درگاه ربوبی مسألت می کردند، بی گمان خداوند متعال بر آن ها منّت می نهاد و حضور ولیّ اش را جلو می انداخت.

ما از نقش دعا غافل هستیم. دعا کار ساز است، دعا می تواند مقدّرات حتمی را تغییر دهد. چنان که در حدیث شریف آمده است: «الدعاء یردّ القضاء بعدما ابرم ابراما» دعا قضای حتمی را پس از آن که قطعی شده تغییر می دهد. و در حدیث دیگر آمده است: «الدعاء مخّ العباده» دعا مغز عبادت است.»

(راه وصال، صفحات119و121)

 

امام زمان (عج) حاضر است ولی ظاهر نیست،

ما ظاهریم اما حاضر نیستیم.

او منتظر حضور ماست،

و ما منتظر ظهور اوییم.

باید حاضر شویم تا او ظاهر شود؛

و دعای فراوان برای فرج، نشانه ای است قوی بر حضورما.

 اللهم عجل لولیک الفرج

/ 1 نظر / 84 بازدید
یسیدعلی انتظار

دعای تعجیل فرج دوای دردهای ماست. همچنان از منتظرانم ...